Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby spożywane potrawy były odżywcze, zdarza się, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Jako że dziedzina preparatów ciągle jeszcze podlega przemianom, wielkość możliwości wyboru może przyprawić o ból głowy.
Dobrze więc wiedzieć, czym sugerować się przy zakupie preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Suplement nie może być zamiennikiem zbilansowanej diety. Bywa jednak że pewnych minerałów czy witamin nie potrafimy przyjąć wraz z pokarmem. Wybierając zestaw minerałów można poradzić się aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Innych elementów potrzeba organizmowi nastolatki, a totalnie innych – trzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Z naszego serwisu dowiesz się więcej o wpływie suplementów na samopoczucie
Przy pomocy właściwego preparatu mamy możliwość na przykład zminimalizowania różnego rodzaju niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeśli naszym problemem jest przewlekłym zmęczeniem lekarstwem może okazać się preparat mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki gatunek suplementu nabędziemy. Konieczne jest jego właściwe zażywanie – regularne, lecz nigdy nie zbyt duże.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz